An obesity drug that ‘kills’ fat cells داروى جديد كشنده چربى

An obesity drug that ‘kills’ fat cells

یک درمان جدید به میمون‌های آزمايشگاهي کمک کرد تا 11 درصد از وزن بدن خود را در چهار هفته کوتاه کاهش دهند.  

اکثر داروهای کاهش وزن با تسریع متابولیسم، سرکوب اشتها یا هر دو به سوزاندن چربی کمک می کنند. اما داروی جدیدی که در حال حاضر روی میمون‌های رزوس چاق آزمایش می‌شود، یک گام فراتر می‌رود: طبق گزارش‌ها، سلول‌های چربی را ميكشد. محققان دانشگاه تگزاس فکر می کنند این دارو روزی می تواند به مبارزه با چاقی در انسان کمک کند. در اینجا چیزی است که باید بدانید:

استیون راینبرگ در USA Today می گوید این داروی چربی کش چیست؟ این داروی آزمایشی Adipotide نام دارد و با هدف قرار دادن سلول های موجود در بافت چربی سفید عمل می کند. آدیپاتید با چسبیدن خود به سلول های چربی در رگ های خونی و تحریک پروتئین مصنوعی که باعث مرگ سلول می شود، چربی را از بین می برد. پس از آن، آن سلول های مرده توسط بدن دوباره جذب شده و متابولیزه می شوند.

و این میمون های چاق را لاغرتر کرد؟ حداقل لاغرتر. این میمون‌های چاق تنها در چهار هفته، ۱۱ درصد از وزن بدن خود را از دست دادند. تیم باریبو در io9 می گوید، میمون ها همچنین 27 درصد از چربی شکم خود را از دست می دهند. هشدار: “میمون هایی که قبلاً لاغر بودند اصلاً وزن کم نمی کردند، به این معنی که ممکن است فقط وزن اضافی را هدف قرار دهند، نه چیزهایی را که ما برای زنده ماندن نیاز داریم.”

آیا این روی انسان ها کار می کند؟بله  امیدوارکننده است. معمولاً داروهای چربی سوز روی موش ها آزمایش می شوند. جنیفر بوتون در فاکس بیزینس می گوید، محققان معتقدند این تحقیق به ویژه “مرتبط است زیرا با نخستی ها انجام شده است.” بعلاوه، میمون‌های چاق‌تر در این مطالعه به لطف پرخوری و ورزش نکردن خود – درست مانند بسیاری از انسان‌های چاق-، رشد چشمگیری داشتند.