پروبيوتيكها افسردگى را كاهش ميدهند

تحقیقات اخیر تأیید می کند: پروبیوتیک ها افسردگی و اضطراب را کاهش می دهند

پروبيوتيك
پروبيوتيك

پروزاک و سایر داروهای ضد افسردگی را فراموش کنید، پروبیوتیک مصرف کنید و جنبه جدید و روشن تری از زندگی را کشف کنید.

علاوه بر محافظت از گوارش و تقویت سیستم ایمنی، پروبیوتیک ها به ارگانیسم در برابر افسردگی، اضطراب و ترس کمک می کنند.

این را تحقیقات دانشمندان دانشگاه تورنتو بر روی 40 بیمار مبتلا به خستگی مزمن نشان داده است.

بیماران به مدت دو ماه پروبیوتیک مصرف کردند و متوجه شدند که نه تنها هضم آنها بهبود یافته است، بلکه علائم افسردگی و اضطرابی که سال ها با آن دست و پنجه نرم می کردند کاهش یافته است.

گروه کنترل که دارونما دریافت کردند، نسبت به حالت اولیه تغییری را تجربه نکردند.

باکتری های خوب خلق و خو را بهبود می بخشند

 

A. Venket Rao، نویسنده اصلی، گفت که تیم او از نتایج، به ویژه از طریق تاثیر پروبیوتیک‌ها بر علائم اختلالات عصبی، شگفت‌زده شدند.

گفت: “ما هیجان زده هستیم زیرا واقعاً نتایج مثبتی به دست آوردیم. پروبیوتیک ها تأثیر قدرتمندی بر اختلالات عصبی روانشناختی مانند افسردگی و اضطراب نشان دادند.” A. Venket Rao.

علاوه بر این، محققان از دانستن اینکه پروبیوتیک ها جایگزین سالم تر و ایمن تری برای داروهای ضد افسردگی و سایر داروهای معمولی هستند، خوشحال شدند.

“پروبیوتیک ها ممکن است یک راه حل ایمن و ارزان برای بسیاری از اختلالات عصبی و عاری از عوارض جانبی مضر و خطرناک باشند.” A. Venket Rao.

دانشمند دیگری که در این تحقیق شرکت می کند، دکتر. آلیسون سی بستد، توضیح داد که پروبیوتیک ها به عنوان یک محرک طبیعی هضم عمل می کنند و باکتری ها و سموم مضر را از بدن دفع می کنند.

دکتر بیفیدوباکتریا می گوید. بهتر است، سطح L-تریپتوفان – یک اسید آمینه ضروری که به “هورمون شادی” سروتونین در ارگانیسم تبدیل می شود، افزایش دهید.

دکتر افزود: “این نتایج بسیار مهم هستند. پروبیوتیک ها هضم را بهبود می بخشند، نفخ و گاز را کاهش می دهند، اما آنها همچنین اثر دیگری را نشان می دهند که ما آن را شگفت آور دیدیم.” بهترین.

باکتری های خوب با مصرف پروبیوتیک ها توانستند تنش، ترس و بی تفاوتی بیماران را کاهش دهند.

در حین مصرف پروبیوتیک، همه بیماران احساس بهتر و رضایت بیشتری داشتند. برای مثال، هیچ کس از ضربان نامنظم قلب (که معمولاً با اضطراب همراه است) شکایت نکرد. بسیاری بهتر می خوابیدند و با آرامش بیشتری با بیماری های خود کنار می آمدند.

راز این نتایج در سویه های باکتری لاکتوباسیلوس کازئی و بیفیدوس نهفته است که به مغز می رسد و به حل مشکلات مربوط به رفتار و احساسات کمک می کند.

به همین دلیل است که محققان بر این باورند که پروبیوتیک‌های معمولی به جای داروهای ضد افسردگی مضر و خطرناک، نه تنها در درمان، بلکه در پیشگیری از افسردگی و بسیاری از بیماری‌های دیگر نقش بسزایی دارند.

نحوه مصرف پروبیوتیک ها

شما می توانید پروبیوتیک ها را از طریق غذا (به ویژه محصولات تخمیر شده) مصرف کنید، اما می توانید آنها را به صورت پودر یا کپسول نیز خریداری کنید.