هلیکوباکتر پیلوری

هلیکوباکتر پیلوری – آشنایی دوران کودکی
هلیکوباکتر پیلوری در سال 1994 سازمان بهداشت جهانی (WHO) HP را در گروه اول مواد سرطان زا قرار داد و خاطرنشان کرد که عفونت طولانی مدت که در اوایل دوران کودکی به دست می آید، باعث ایجاد بدخیمی های معده مانند سرطان و لنفوم غیر هوچکین می شود.

پايلورى
پايلورى

نگران کننده است که علائمی که نشان دهنده وجود باکتری در معده باشد ممکن است برای سال ها ظاهر نشود.

هلیکوباکتر پیلوری در سال 1979 کشف شد و در سال 1983 توسط رابین وارن و بری جی مارشال جدا و نامگذاری شد.

هلیکوباکتر پیلوری یک باکتری میکروآئروفیل گرم منفی است که در قسمت‌های مختلف معده و دوازدهه زندگی می‌کند و باعث التهاب می‌شود. این به شدت با اکثر مشکلات معده از جمله بدخیمی های معده مرتبط است.

عفونت با این باکتری همراه با سیگار کشیدن، مصرف الکل، غذاهای ناسالم (غذاهای سرخ شده) و همچنین برخی داروها (سالیسیلات ها، داروهای هورمونی، آنتی بیوتیک ها، مواد مخدر) خطرناک است زیرا باعث آسیب مداوم به مخاط معده و معده می شود. فرسایش (تخریب) بافت معده.

سبک زندگی معاصر، اغلب بسیار پویا و استرس زا، مشکلات را چند برابر می کند، زیرا مشخص است که استرس ترشح اسید معده را تحریک می کند که به مخاط معده آسیب می رساند.

همه آن عوامل با وجود هلیکوباکتر پیلوری، بروز مشکلات معده و از جمله زخم معده را تا 60 برابر افزایش می دهند.

جالب است که بری مارشال دانشمند خود را به باکتری هلیکوباکتر پیلوری آلوده کرد تا ثابت کند که باعث مشکلات معده می شود.

این آزمایش، خوشبختانه یا متأسفانه، موفقیت آمیز بود – بری مارشال، پس از مدتی معین، دچار گاستریت شد!

فرد در کودکی به هلیکوباکتر مبتلا می شود

اخیراً تحقیقات نشان داده است که عفونت HP در اوایل کودکی شروع می شود و در بیشتر موارد عفونت تا زمانی که فرد زنده است ادامه می یابد.

بسته به محیط و وضعیت اجتماعی-اقتصادی، تعداد قابل توجهی از کودکان در ده سال اول زندگی به این بیماری مبتلا می شوند.

همچنین، این بیماری در کودکانی که به پیش دبستانی می روند، شایع تر است، جایی که تماس مستقیم با کودکان بسیار مهم است.

عفونت در کودکان ممکن است به کوتاه‌قدی و سوءتغذیه کمک کند. علاوه بر این، HP راه را برای سایر عوامل بیماری زا باز می کند.

شما باید از سنین پایین مراقب سلامت معده خود باشید

ما  همچنین باید نگران نتایج یک مطالعه باشیم که بر اساس آن HP در 29٪ از کودکان شش ساله وجود دارد، با شیوع شگفت انگیز گاستریت آتروفیک (20٪)، همچنین در بین کودکان.

با توجه به اینکه اکنون می دانیم که گاستریت آتروفیک با ایجاد بیماری های بدخیم معده (دومین سرطان شایع در جهان) همراه است، تعداد فزاینده ای از کسانی را می بینیم که معتقدند باید از عفونت در افراد جوان پیشگیری کرد و با آن مبارزه کرد. سن، زیرا ممکن است موثرترین روش برای جلوگیری از بروز گاستریت، زخم معده یا سرطان معده در سنین بالاتر باشد.

کلروفیل علیه هلیکوباکتر

در اوایل دهه 1950 مشخص شد که کلروفیل دارای فعالیت ضد باکتریایی است که اساساً باکتریواستاتیک است، به این معنی که کلروفیل از رشد و تولیدمثل بسیاری از گونه های باکتری، به ویژه آنهایی که بی هوازی هستند، جلوگیری می کند.

یکی دیگر از خواص کلروفیل، توانایی شفابخشی شگفت انگیز آن است، به ویژه در درمان آسیب های بافت خارجی و داخلی، همانطور که دکتر کولینز توضیح داد: کلروفیل در توانایی تحریک بازسازی سلولی و بازسازی بافت بسیار جلوتر از سایر مواد طبیعی است. .

در تحقیقات نشان داده شد که زمان مورد نیاز برای درمان آسیب بافتی در استفاده از کلروفیل به طور قابل توجهی کوتاهتر از زمانی است که از پنی سیلین، ویتامین D یا سولفا استفاده می شود.

اثر هم افزایی هر دو مکانیسم اثر کلروفیل به ویژه در درمان گاستریت، زخم معده و زخم اثنی عشر، عفونت های دندان و لثه، زخم های سطحی، عفونت های واژن، سینوزیت، بیماری های التهابی روده و فیستول مشهود است.

چندین مطالعه مهم استفاده از کلروفیل را در ریشه کنی HP، و درمان گاستریت و زخم معده در بیمارانی که درمان مرسوم درمان ناکارآمد نشان داده است، مستند کرده است. نتایج امیدوارکننده به نظر می رسند.

در مطالعه معروف Offenkrantz، 20 بیمار از 27 بیمار مبتلا به زخم مزمن، درد و سایر علائم را ظرف 24 تا 72 ساعت پس از مصرف اولیه کلروفیل برطرف کردند.

بهبود کامل بافت آسیب دیده، که توسط اشعه ایکس ثبت شده است، در 20 نفر از 24 نفر در طول دوره دو تا هفت هفته ای رخ داد.

این گزارش نمونه های برجسته ای از بهبودی طولانی مدت در موارد جدی را شرح می دهد. رافسکی و کریگر نتایج خوبی را با استفاده از کلروفیل (کلروفیلین) علیه کولون اسپاستیک و کولیت اولسراتیو گزارش کردند.

کلروفیل:

از سرطان جلوگیری می کند
بدن را از سموم پاک می کند
ارگانیسم را قلیایی می کند
در برابر هلیکوباکتر پیلوری موثر است
از بوی بد دهان جلوگیری می کند

Paraprotex – گیاهان برای سلامت دستگاه گوارش

علاوه بر کلروفیل مایع، استفاده از Paraprotexa را برای مبارزه موثر و طبیعی با باکتری هایی که سلامت معده را تهدید می کنند، توصیه می کنیم.

پاراپروتکس یک داروی گیاهی است که برای حفظ سلامت دستگاه گوارش و از بین بردن انگل ها از دستگاه روده در نظر گرفته شده است.

این محصول حاوی عصاره های گیاهی و روغن های گیاهی با فعالیت ضد باکتری، ضد ویروسی و قارچ کش است. به عنوان مثال، روغن دانه گریپ فروت در مطالعات آزمایشگاهی و بالینی متعدد در برابر 800 گونه مختلف باکتری و حدود 100 گونه قارچ و انگل های خاص کارایی خود را ثابت کرده است.

لوئی پاستور کشف کرد که سیر خواص آنتی بیوتیکی دارد و اکنون مشخص شده است که سیر از کبد در برابر اثرات مضر داروها و سموم محافظت می کند.

فارماکولوژی ضد قارچ مدرن خواص ضد انگلی، ضد توموری، ضد التهابی و ضد باکتریایی را به درخت شگفت انگیز Pau D’Arco (Taheebo) نسبت می دهد.

همچنین حاوی روغن میخک (Eugenia Cariophyllata Thumb) است که ماده تشکیل دهنده آن اوژنول با شل کردن عضلات دستگاه گوارش، هضم را تقویت می کند. بر علیه انگل های روده ای عمل می کند و در برابر طیف وسیعی از میکروب ها فعال است.

میرتل، گیاهی که از زمان های کتاب مقدس شناخته شده است، به ویژه برای پوشش حساس لثه، نای، معده و روده کوچک مفید است. مرتل دارای طیف وسیعی از اثربخشی است که اکثر مشکلات گوارشی، از ناراحتی معده گرفته تا زخم های گوارشی را پوشش می دهد.

چگونه از این ترکیب استفاده کنیم؟

توصیه می کنیم روزی سه بار یک عدد قرص پاراپروتکس بین وعده های غذایی یا قبل از غذا با یک لیوان آبی که یک قاشق غذاخوری کلروفیل مایع در آن حل کرده اید مصرف کنید.